Deák Ferenc élete képeken - Fűzy-Molnár Zoltán helyszíni és online fotókiállítása :: 2023.12.22-2024.01.31. (archiválva 2024.04.02.)

Deák Ferenc élete képeken
Fűzy-Molnár Zoltán helyszíni és online fotókiállítása

Online fotókiállítás

Időpont: 2023. december 22 - 2024. január 31.
Helyszín: Wekerlei Könyvtár honlapja és Facebook oldala
Ajánlott korosztály: 6-99 éves korig

Helyszíni fotókiállítás
Időpont: 2024. január 08-31.
Helyszín: Wekerlei Könyvtár
Ajánlott korosztály: 6-99 éves korig

Deák Ferenc 1803. október 17-én a Zala megyei Söjtörön született egy középnemesi család hetedik gyermekeként. A család birtokai Kehidán voltak. Születésekor elvesztette édesanyját, ötéves korában apja is meghalt, a gyermeket testvérei nevelték. Az ifjú Deák Ferenc Keszthelyen, Pápán és Nagykanizsán járt gimnáziumba, majd Győrben jogi akadémiát végzett. Miután ügyvédi vizsgát tett, Zala vármegye szolgálatába állt. Politikusként a reformországgyűlésen a liberális ellenzék első embere volt. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc idején a Batthyány-kormány igazságügy-minisztere volt. A szabadságharc bukása után ő volt a passzív ellenállás vezéralakja.
A kiegyezés létrejöttében elévülhetetlen érdemeket szerzett. 1866-ban ő vezette azt a magyar tárgyalódelegációt, amelyik az áprilisi törvényekről, a nemzeti őrsereg és az önálló nemzeti bank felállításának kivételével kompromisszumra jutott Ausztriával.
Történelmi nagysága abban áll, hogy fő támogatója volt annak a folyamatnak, melynek során elhárultak a magyar nemzet útjából azok az akadályok, amelyek az uralkodóházhoz és az örökös tartományokhoz fűződő viszonyt lehetetlenné tették. Tevékenységével nemcsak az alkotmányt és a nemzet létét erősítette meg, hanem lehetővé tette Magyarország további fejlődését, anyagi és szellemi gyarapodását.
Előnye a kiegyezésből nem származott, magas méltóságra nem pályázott. Utolsó éveit csendben, magányosan élte. 1876. január 28-án halt meg, 73 évesen. Mikor Kossuth turini magányában hajdani vitapartnerének haláláról értesült, megrendülten emlékezett egykori barátjára, elsiratta közös ügyük vesztét, s az együtt vállalt 1848-at. Fejet hajtott az ember előtt, aki másként látta hazája megmentésének lehetőségeit, mint ő, de megmenteni akarta, akárcsak ő.

Fűzy-Molnár Zoltán a dorogi bányavidéken született 1962-ben, az ELTE Jogi karán végzett 1986-ban. Fiatal kora óta érdekli a művészet, pasztell képeket festett és tussal rajzolt korábban.
A fényképezéssel körülbelül 10 évvel ezelőtt kezdett foglalkozni. Eleinte telefonnal készítette a fotóit, később vásárolt egy fényképezőgépet, már azzal kapja lencsevégre a hazai építészeti emlékeket és egyéb szépségeket.
Számára a fotózás küldetés, elhivatottság egyúttal kihívás is. Elsősorban a templomok és kastélyok belső terei, díszítései érdeklik - mivel nagy kihívásnak tekinti azok megörökítését. A népi építőművészet és a temetői hagyományok mellett sem megy el érdeklődés nélkül. Egy-egy település keresztmetszetét próbálja bemutatni, megragadva azok főbb jellemzőit, mindennapi életét és a múlt hagyományait.

Deák Ferenc élete képeken című, Fűzy-Molnár Zoltán helyszíni fotókiállítása 2024. január 08-31. között a Wekerlei Könyvtárban nézhető meg nyitvatartási időben.
Deák Ferenc élete képeken című, Fűzy-Molnár Zoltán online fotókiállítása 2023. december 22 - 2024. január 31. között online módon tekinthető meg a könyvtár honlapján és Facebook oldalán.

Wekerlei Könyvtár
Cím: 1192 Budapest, Kós Károly tér 9.
Telefon: +36/1/282-9634
E-mail: konyvtar@kmo.kispest.hu; wekerlei.konyvtar@gmail.com
Honlap: https://www.kmo.hu/; https://uj.konyvtar.kispest.hu/
Facebook: https://www.facebook.com/wekerleikonyvtar
A Wekerlei Könyvtár a KMO Művelődési Központ és Könyvtár tagintézménye.

 

Kapcsolódó programok

2024. évi januári programok a Wekerlei Könyvtárban

2024. évi januári programok a Wekerlei Könyvtárban (archiválva 2024.02.08.)

Verses köszöntő az év első napjaira; Újévköszöntő verselés - Versbarátok Klubja; A népmesék világa - MeseKör felnőtteknek; Télből a nyárba - Fotós séta Egerben - Wekerlei világjárók; Szép magyar versek, idézetek a hét minden napjára - A magyar kultúra napja; „Mesés” diavetítés kicsiknek és nagyobbaknak - Péntek esti mesék;

Bővebben
2024. évi februári programok a Wekerlei Könyvtárban

2024. évi februári programok a Wekerlei Könyvtárban (archiválva 2024.03.17.)

Az anyanyelv nemzetközi napja - Versbarátok klubja; Szerelmes versek Bálint napra; A népmesék világa - MeseKör felnőtteknek; Tavaszváró fotós séta - Wekerlei világjárók; „Mesés” tavaszvárás és közös kézműveskedés - Péntek esti mesék;

Bővebben

Kapcsolódó cikkek