Jonathan Franzen: Szabadság

Jonathan Franzen első nagy sikerű, a 2001-ben megjelent Javítások című kötetét akkor az évtized legjobb regényének választották. Frazen következő műve, a kilenc évvel később, 2010-ben megjelent Szabadságra kritikai fogadatása is igen pozitív volt, ráadásul – bár ez szépirodalom esetében nem szükségszerűen jár együtt – hatalmas eladási számokat is sikerült elérni vele.

Ezzel a két regényével az 1959-ben született Franzen a XXI. századi amerikai irodalom üdvöskéje lett odahaza és külföldön egyaránt.

John Updike műveihez hasonlóan szerteágazó amerikai társadalmi és fejlődésregény egy liberális, és igen felelősségtudatos értelmiségi család életének hullámhegyeiről-völgyeiről az 1980-as évektől a 2000-es évekig a különböző amerikai és világpolitikaiváltozások tükrében; szerelemről, házasságról, ezek buktatóiról, gyereknevelésről, tinédzserszexről, igazi és álszent környezetvédelemről, a személyesés társadalmi szabadság fokozatairól, lehetőségéről és lehetetlenségéről, az amerikai zsidó lét különböző szintjeiről 9/11 előtt és után. Azon ritka regények egyike, amelyekben szinte alig akad igazán szerethető szereplő, mégis felejthetetlenek a figurái, és sokáig tovább rezonálnak az olvasóban.



Címkék: Egyesült Államok, társadalmi regény, fejlődés regény, amerikai irodalom, Wekerlei Könyvtár

2022.06.27.

Kedves Olvasóink!

A WEKERLEI KÖNYVTÁR
ÜNNEPI NYITVATARTÁSA


NYITVA: 2024. december 13-ig
ZÁRVA:   2024. december 14-től
      2025. január 5-ig

NYITVA: 2025. január 6-tól
/hétfő, 15.00-19.00 óra között/
                

A könyvtár Facebook oldalán és honlapján
ezen idő alatt is
érdekességekkel várjuk Olvasóinkat. :-)
A „Tégy egy könyvet - végy egy könyvet!”
utcai könyvcsere szekrény folyamatosan, 
éjjel-nappal nyitva áll az irodalomkedvelők számára.

BÉKÉS, MEGHITT, SZERETETTELJES
ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!